תבנית לחם

/
/
/
18 Views

עובש לחם הוא סוג של פטרייה שנמצאת בדרך כלל על משטחי לחם. הוא לוקח מזון וחומרי הזנה מהלחם וגורם נזק לפני השטח שבו הוא חי. זה גורם לטעם רע גם ללחם. אבל לעובש יש מקום בתעשייה שבו הוא משמש כמפרק שיכול לפרק צמחים ובעלי חיים שנרקבו.

לעובש לחם יש מחזור חיים פשוט מאוד. הוא מופיע על פני הלחם כנבג מרוח. עם לחות וחומרי הזנה מספקים מהלחם, נבג זה נובט ומצמיח שיער כמו מבנים על פני הלחם. ברגע שהתבנית משיגה צמיחה מסוימת עם מבנים דמויי מברשת צבע, היא מתחילה לייצר מבני פרי. מבנים אלה, הנקראים לעתים קונידיות, מכילים נבגים הנועפים ברוח ומתפשטים למשטחי לחם אחרים.

עובש לחם נמצא בסוגים, מינים, צורות וצבעים שונים. חלק מעובשי הלחם הנפוצים הם פניציליום, אספרגילוס, ריזופוס, מונסקוס ופוסריום. עובשי פניציליום מופיעים בדרך כלל בצבע ירוק ואפור ועובש אספרגילוס נראה דומה לפניציליום בעין בלתי מזוינת. אבל שניהם שונים כשבוחנים אותם במיקרוסקופ. בתבנית האספרגילוס, השערות העדינות מכילות בלונים גדולים עם נבגים בפנים.

אם אתה מעוניין לראות עובש לחם אתה יכול לבצע ניסוי קטן עם לחם. אפשר לקחת פרוסת לחם ולהרטיב מעט. לאחר מכן שומרים את הלחם יומיים-שלושה במקום שאין סיכוי שתכולת הלחות תתייבש. תראה צמיחת עובש על המשטחים.

מכיוון שהנבגים של עובש לחם זה נמצאים בדרך כלל באוויר, הלחם מתקלקל בקלות. כדי למנוע צמיחה זו על משטחי לחם, ניתן לאפות את הלחם בטמפרטורה של 400 מעלות או לשמר את הלחם בכמויות קטנות של כימיקלים. הכימיקלים בהם נעשה שימוש הם חומצה פרו-יוני וחומצה אצטית אשר בטוחים לערבב עם הלחם במהלך הכנת הלחם.Source by Josh Riverside

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.kenyonville.com All Rights Reserved