שירותי תרגום, גרמנית לאנגלית: גרמנית לאנגלית

/
/
/
10 Views

ישנם כ-120 מיליון דוברי גרמנית ב-8 מדינות ברחבי העולם. גרמנית היא לא רק ילידת גרמניה: היא השפה הרשמית או השיתופית הרשמית באוסטריה, שוויץ, דרום טירול באיטליה, חלק מבלגיה ולוקסמבורג. זוהי השפה הראשונה של כ-95 מיליון בני אדם והשפה המדוברת ביותר באיחוד האירופי.

גרמנית היא גם אחת השפות הזרות הנלמדות ביותר בעולם.

הסוגים השונים של גרמנית

עם כל כך הרבה דוברים הפזורים בשמונה מדינות ברחבי העולם, השימוש בגרמנית עשוי להשתנות מה שהופך אותה לשפה פלורצנטרית.

אם שמעתם על גרמנית גבוהה ושפלה, יש להבין שאין מדובר בשום סדר חברתי: סיווג זה מתייחס לחלק הגיאוגרפי של גרמניה בו דיברה/נאמרת גרסת השפה.

גרמנית נמוכה (Niederdeutsch או Plattdeutsch) מדוברת באזור השפל של צפון גרמניה. זוהי צורה ישנה של גרמנית בשימוש גם היום. הגרמנית הנמוכה גם עשתה את דרכה מעבר לאוקיינוסים לארה"ב, קנדה וברזיל עם המנוניטים כשעזבו את גרמניה כדי להימנע מלחץ דתי.

גרמנית גבוהה או עילית (Oberdeutsch או Hochdeutsch) שימשה במקור ברמות הדרומיות של גרמניה. זה זכה לפופולריות בגלל תרגום התנ"ך לגרמנית על ידי מרטין לותר במאה ה-16.

גרמנית מסוג זה הפכה לגרמנית הסטנדרטית של היום.

גרמנית תקנית היא תערובת של גרמנית גבוהה ודיאלקטים שונים, שנוצרו באופן 'מלאכותי' על ידי משוררים, פילוסופים וחוקרים. כשאנחנו מדברים על גרמנית היום, גרמנית תקנית היא מה שאנחנו מתייחסים אליו, וזה מה שמלמדים בכל בתי הספר לשפות.

גרמניה: בת דודתה הקרובה של אנגליה

גרמנית ואנגלית הן חלק ממשפחת השפות המערב-גרמניות וקשורות קשר הדוק.

המלך ג'ורג' הראשון של בריטניה היה יבוא גרמני מהנובר, וגם היום, למשפחת המלוכה הבריטית יש מורשת טבטונית (קרא גרמנית).

אנגלית וגרמנית הן שפות קשורות אך רחוקות זו מזו בדרישת תרגום. מכיוון שאנגלית היא שפה עולמית דומיננטית, אין זה מפתיע שנדרשים מתרגמים ושירותי תרגום כדי לנסוע בחופשיות בין שתי השפות.

Deutsch nach Englisch: מה הצורך בתרגום לאנגלית ולהיפך?

גרמניה: מעצמת הכלכלה

התשובה הברורה היא שגרמניה היא מעצמה שצריך להתחשב בה גם היום כשהעולם הפך להיות ארצות הברית של אמריקה לרוב האנשים.

רק קחו בחשבון שהיטלר הביא את גרמניה לחריגה – פיננסית ומוסרית – בסוף מלחמת העולם השנייה בשנת 1945. כיום, גרמניה היא הכלכלה הלאומית הגדולה ביותר באירופה עם התמ"ג החמישי בגודלו בעולם. היא קמה כמו עוף החול מאפר מלחמת העולם השנייה.

ב-2016, לגרמניה היה עודף הסחר הגבוה בעולם בשווי 310 מיליארד דולר. זה הופך את המדינה לענקית יצוא. גרמניה, למעשה, מייצאת סחורות ושירותים בסך 1.27 טריליון דולר מדי שנה.

עסקים ומסחר עם גרמניה רצויים מאוד. כל פעילות כלכלית מצריכה חוזים, התכתבויות, תיעוד ופעילות משפטית: בקיצור, צריך לשמן את כל גלגלי המסחר כדי לחתוך את העסקאות. זה לא אפשרי אם התקשורת מהווה מחסום. לפיכך יש ביקוש רב לשירותי תרגום מקצועיים באיכות הגבוהה ביותר.

גרמניה: מרכז התרבות

פילוסופים גרמנים כמו קאנט, ניטשה ושופנהאואר, עיצבו את הפילוסופיה המערבית.

מוצרט ובטהובן היו ענקים גרמנים שצעדו בסצנת המוזיקה הקלאסית המערבית. כיום, גרמניה היא שוק המוזיקה הגדול באירופה והשלישי בגודלו בעולם.

10% מכל הספרים שפורסמו ברחבי העולם הם בשפה הגרמנית.

הקולנוע הגרמני, התקשורת, האמנות והאדריכלות, ידועים לא פחות.

האדם אינו חי על לחם בלבד: אומנויות החיים היפות יותר הן מה שמציבות את בני האדם כצורה הגבוהה ביותר של יצירת הטבע. בהיעדר תרגום מגרמנית לאנגלית, אנו עומדים לאבד את כל מה שיש לגרמניה להציע בהקשר זה.

גרמניה: החדשנית במדע, הנדסה וטכנולוגיה

גרמניה הייתה ביתם של המדענים והחוקרים הבולטים ביותר, ויצרה יותר זוכי פרס נובל מכל אומה אחרת. איינשטיין היה גרמני: צריך לומר יותר?

גרמניה היא מובילה עולמית בחדשנות. אוניברסיטאות ומכוני מחקר מובילים עומדים בראש עבודה פורצת דרך בטכנולוגיה ובמדע ועובדים בשיתוף פעולה הדוק עם ייצור וענקי הנדסה גדולים.

אם האמנויות חשובות לחיים גבוהים, המדעים והחדשנות ההנדסית חשובים לחיים עצמם.

הזרם החופשי הלוך ושוב של ידע ומידע הוא בלתי אפשרי ללא תרגום גרמנית לאנגלית. תרגום כזה חייב להיות מדויק, בעל ידע וחקר היטב: רק מומחה מסוגל לבצע משימה כזו.

גרמניה: ביתם של יצרני ענק

גרמניה היא מרכז ייצור ענק. מי לא שמע על מכוניות מתוצרת גרמניה? מרצדס בנץ, דיימלר, פורשה, פולקסווגן וב.מ.וו הם מותגים שגורמים ללב שלך לפעום מהר יותר.

חברות תרופות כמו באייר וסימנס, כוכבת הספורט אדידס ומכשירי כתיבה של פייבר-קסטל הן קצה הקרחון של הייצור הגרמני, אם כי נכסים חמים גם בסצנה העולמית.

רוצים לסחור עם הגרמנים? להיות דו-לשוני מקבל משמעות חדשה.

לסיכום, יש לציין שהעולם לא רק צריך לקיים אינטראקציה עם גרמניה אלא גם רוצה. איננו יכולים להיפרד מהפופולריות של שפה מהתפיסה הגלובלית החיובית של ארץ הולדתה. במילים אחרות, גרמנית היא שפה מבוקשת ברחבי העולם, כי ארץ הים שלה היא מדינה מועדפת.

סקר דעת קהל עולמי של ה-BBC חשף כי גרמניה היא האומה השנייה הכי מכובדת בעולם מבין חמישים מדינות וכי יש לה את ההשפעה החיובית ביותר בעולם מאז 2011.

עדיין יש ספק לגבי החשיבות של תרגום גרמנית לאנגלית?Source by Shreya Gupta

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.kenyonville.com All Rights Reserved