סופגניות, התמכרות ומשמעות החיים

/
/
/
18 Views

אני בטוח שאתה תוהה לגבי השרשור כאן, הא? למען האמת, עכשיו אחרי שכתבתי את זה, אני מרגיש קצת מתוח לחבר את הנקודות בכותרת הזו, אבל הנה…

יש לי תיאוריה לגבי החיים: כולנו נולדים כסופגניות. המטרה שלנו בחיים היא למצוא את חור הסופגניה שלנו. החלל של חור הסופגניה מסמל את מטרת החיים האישית והייחודית שלנו… הקריאה שלנו. כאשר אנו מוצאים את המטרה הזו וחיים אותה, אנו מרגישים שלמים ושלמים.

עם זאת, יש גם את הדינמיקה המתעתעת של התמכרות שיכולה גם למלא את חור הסופגניה. ישנן התנהגויות ממכרות ברורות יותר כגון אלכוהול וסמים, אך גם התמכרויות עדינות יותר (ולעתים קרובות מעודדות חברתית) כגון הוצאה כפייתית, מערכות יחסים, עבודה, מין, אוכל ופעילות גופנית.

בהתחלה, נראה שהפעילויות הממכרות הללו אינן ממכרות כלל. למעשה, לעתים קרובות נראה שהם מספקים ומהנים למדי. עם זאת, התמכרות תמיד גדלה יותר ויותר, ומתחילה לאכול את ה"סופגנייה"…החיים שלך! אם זה ימשיך ללא טיפול, אז בסופו של דבר לא נותר אלא חור סופגניה ענק… אובדן מוחלט וייאוש.

עם זאת, יש תקווה. הצעד הראשון הוא להיות מודע, ואז אתה יכול להקים תוכנית "התערבות עצמית נגד התמכרות". שלושת השלבים הנחוצים לתוכנית כזו הם לחשוף, לשחזר ולגלות:

גלה – התמכרות היא כמו עובש בפנים שגדל ומתנשא בחושך. אולם כוחו פוחת כאשר הוא מובא אל "האור". צור לעצמך רשת תמיכה רבת עוצמה שתוכל לבצע איתה צ'ק-אין על בסיס קבוע. בקש מהם לעזור לך להישאר אחראי עם כל נטייה להתמכרות. גלה תמיד את הדינמיקה שהכוח הממכר רוצה להכחיש ולמזער. במילים אחרות, התחייבו "לספר על עצמכם" על בסיס קבוע.

התאושש – תבע מחדש את מה שאבד או נעקר. הגדר, או הגדר מחדש, את הערכים שלך, המטרה שלך, החזון שלך והמטרות שלך. קבל ברור לגבי הגבולות שאתה צריך כדי להתרחק מטריגרים ממכרים. הכר את סימני האזהרה והאינדיקטורים של ההתמכרות שלך.

גלה – עצב וחי את חייך מההווה לעתיד. צור תוכנית חיים מרגשת שמותחת אותך לטריטוריה חדשה ולא ידועה. גלה את "ארץ האפשריות"; אותם אנשים, מקומות ופעילויות חדשים ושונים לגמרי. צור רשימה נרחבת של אינדיקטורים "השורה העליונה"; ההשפעות החיוביות הרחוקות ביותר מאנרגיה ממכרת.

אוקיי, הנה לך: סופגניות, התמכרות ומשמעות החיים. תגיד לי מה אתה חושב. בינתיים…Source by Ken Donaldson

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.kenyonville.com All Rights Reserved