מסורות חתונה גרמניות

/
/
/
18 Views

רוב האזרחים בארצות הברית מודעים למסורות הקשורות לנישואים בארה"ב יוני הוא החודש המועדף לחתונה. "משהו מושאל, משהו כחול", "מסיבת החתן" להורים ומסיבת חתונה, "נדוניה (אולי)", זה "חוסר מזל לראות את הכלה בשמלת הכלה שלה לפני הטקס", אבי הכלה עושה את הטיול הארוך הזה במורד המעבר עם בתו, וגברים, בואו לא נשכח את "מסיבת איילים"!

אבל בגרמניה החודש המועדף לנישואין הוא מאי. המסורות הקשורות לנישואים בגרמניה הן רבות ומשתנות לפי אזור. כמו כן, ייתכן שחלק מהדורות הצעירים לא יתרגלו יותר את מסורות החתונה הבאות.

טבעות נישואין

בתקופת האירוסין גם הכלה וגם החתן עונדים טבעת על יד שמאל. לאחר החתונה הם עונדים את טבעת הנישואין על יד ימין. בדרך כלל הטבעות הן זהב ללא יהלומים.

הלבוש של הכלה

בגרמניה, כמו בארה"ב, הכלה לובשת "לבן". אבל בגרמניה כלות לובשות רכבות קצרות מאוד או בדרך כלל לא מחוברות לשמלת הכלה שלהן. אם לובשים רעלות, הן באורך קצות האצבעות ובדרך כלל לעולם לא לובשות אותן על הפנים, כמו בארה"ב. לעתים קרובות, במקום רעלות עונדים סרט פרחוני עם סרטים. אביזרים נוספים הכלולים עשויים להיות דיאדם (טיארה), ארנק שרוך קטן וכפפות. המנהג הוא שהכלה תתלבש בביתה או בבית הוריה ולאחר מכן נוסעת לטקס.

הלבוש של החתן

החתן בדרך כלל לובש חליפה שחורה או מעיל עישון (ז'קט לארוחת ערב)

טקס החתונה

לפני חתונה בכנסייה החתן והכלה היו נשואים ב-Standesamt (משרד הרישום) על ידי רשם שנמצא לרוב ב-Rathaus (בית העירייה). צריך עד לכלה וגם לחתן.

חתונת הכנסייה

יחד, החתן והכלה ייכנסו לכנסייה וילכו במעבר. מכיוון שזה לא חוקי לקיים רק טקס בכנסייה, בני הזוג כבר נישאו כחוק על ידי סטנדסבאמט. שלא כמו בארה"ב לא נהוג שיש שושבינות, שושבינים או נערות פרחים.

מסורות גרמניות אחרות

לעתים קרובות כלות נושאות מלח ולחם כסימן ליבול טוב והחתן נושא תבואה לעושר ולמזל טוב.

לפני החתונה מועברים רכוש הכלה לביתה החדש. אלה עשויים לכלול מצעים שאספה, עריסה שלתוכה הוכנסה בובה בסתר, ולחתונתה של בת חווה, הוריה הפרה השנייה בגודלה.

מעמיס לחתונה

למסורת בווארית זו יש מזמין רשמי לבוש בבגדים מפוארים מעוטרים בסרטים ופרחים העוברים מדלת לדלת ומציעים הזמנה אישית מחורזת לאורחים המוזמנים. האורחים מקבלים על ידי הצמדת אחד מהסרטים לכובע Hochzeitslader ועל ידי הצעת משקה או שניים בכל תחנה. במידה והאורחים המוזמנים יהיו רבים וה- Hochzeitslader יהיה בעל אופי לקבל את המשקאות המוצעים הוא עשוי להזדקק ליום או יומיים כדי להשלים את חובותיו!

מסיבת רווקים

כמה שבועות לפני החתונה החתן וחבריו הגברים הולכים לקנייפ (פאב) לשתות וליהנות בפעם האחרונה שלו כרווק.

פולטראבנד (ערב חתונה)

במסיבה בערב שלפני החתונה מנפצים הצלחות והמנות כדי להפחיד רוחות רעות. ניתן להשתמש רק בסין. כל דבר אחר יביא מזל רע. החתן והכלה צריכים לנקות הכל. זאת כדי לציין שהם יכולים לעבוד יחד.

נעלי חתונה

מסורת נוספת היא שהכלה אוספת פרוטות במשך שנים כדי לשלם עבור נעלי החתונה שלה כדי להבטיח שהנישואים "ירדו" ברגל ימין. אמה של הכלה הייתה מניחה מעט שמיר ומלח בנעל הימנית של בתה.

ניסור בולי עץ

מסורת בווארית ישנה נוספת מתרחשת מיד לאחר טקס הכנסייה. כאשר בני הזוג יוצאים מהכנסייה יש בול עץ על סוס מנסרים והזוג צריך לחתוך את בול העץ לשניים! זאת כדי לסמל את המשימות הקשות הראשונות של עתידם שהם יכולים לבצע יחד.

ענפי אשוח

כאשר בני הזוג הולכים למכונית החתונה, מונחים ענפי אשוח לאורך השביל כדי לסלול את צעדיהם הטריים הראשונים בצמחייה רעננה כדי לסמל תקווה, מזל ופוריות.

זריקת אורז (השלכת עשירים)

במסורת זו אומרים שכמות האורז שנשארת בשיער של הכלה היא מספר הילדים שיהיו לזוג.

מרק חתונה

ה- Hochzeitssuppe עשוי מבשר בקר, כיסונים וירקות והאורחים אוכלים אם מקערה גדולה.

סרט לבן

כשהאורחים עוזבים את הכנסייה הכלה נותנת סרט לבן לכל נהג של מכונית בתהלוכה כדי לקשור את אנטנת הרדיו של המכונית. התהלוכה הזו נוסעת דרך העיר בצופרות. נהגים אחרים במסלול צופרים בתמורה לאחל לזוג הטרי בהצלחה בנישואיהם.

ריקוד חתונה

הריקוד הראשון רוקדים על ידי החתן והכלה והוא באופן מסורתי ואלס. הריקוד הבא מיועד רק לכלה עם אביה והחתן עם אמו, ואילו אמה של הכלה רוקדת עם אבי החתן.

Brautbecher (כוס כלה)

טוסט נהוג בקבלת הפנים בחלק הדרומי של גרמניה נעשה עם brautbecher מיוחד (כוס כלה). כוס הבדיל או הקריסטל היא בצורת עלמה המחזיקה מעל ראשה כוס קטנה. שני קצוות הכוס (חצאית הכלה והכוס העליונה) מלאים בשמפניה או יין והחתן והכלה שותים את הטוסט הראשון שלהם מהכוס הזו יחד, ובו זמנית מסמל את האיחוד שלהם כאחד. מסורת עתיקת יומין זו נובעת מלפני מאות שנים בעיירה הקטנה נירנברג.



Source by Evelyn Whitaker

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.kenyonville.com All Rights Reserved