לחם צרפתי – להבין את הבאגט שלך מהבטן שלך

/
/
/
18 Views

בבריטניה אנחנו אוהבים את הלחם שלנו, אבל למרבה הצער הפכנו מאוד לקבל בחירות בינוניות ותפלות. לצרפתים יש יחס שונה לגמרי ללחם, וכדאי מאוד לבקר בצרפת רק בשביל החוויה של לחם טרי. בעוד כאן מגוון הלחם המוצע גדל בצורה משמעותית בזמן האחרון, זה עדיין רחוק ממה שאפשר למצוא אפילו בעיירה קטנה ממוצעת באזור הכפר של צרפת.

בקר בסופרמרקט בבריטניה והבחירות שלך נעות לרוב בין לחם חום פרוס ללחם לבן פרוס. אפשר למצוא לחם לבן פרוס שאין בו קרום, ולחם חום ללא קרום, ואז יש כמובן את הפרוסות העבות, הפרוסות הדקיקות והפרוסות הבינוניות, שלא לדבר על הכיכרות הגבוהות והכיכרות. אבל בסופו של דבר הכל מסתכם בתפל, ולמען האמת אפילו הברווזים מתחילים להימאס מזה.

אז הנה מדריך ללחם צרפתי, לא רק כדי שתדעו מה לחפש ולמה להיות מודעים לקניות של לחם בצרפת, אלא גם כדי לתת לכם טעימה ממה להיזהר אם במקרה יתמזל מזלכם להיתקל במאפייה בבריטניה.

מה הדבר הראשון שעולה לך בראש כשאתה חושב על לחם צרפתי? אם אתה כמו רוב האנשים אז כמובן שזה הבאגט המסורתי. המילה בגט בתרגום מילולי פירושה 'מקל', וכמובן כפי שכולם יודעים שבגט הוא מקל לחם, ששוקל בדרך כלל בסביבות חצי קילו (או 250 גרם אם אתה בעניין המודרני הזה!) ריח של טרי טרי. בגט אפוי הוא אחד המפתים שיש, וצליל הפצפוץ של הקרום כשפורצים אותו מספיק כדי לגרום לכל אחד להרגיש רעב מיד. אבל כשאתם מחפשים בגט שימו לב שיש ארבעה סוגים עיקריים.

הסוג הראשון של הבאגט הוא מקל החצי קילו המסורתי שכולנו מכירים, אבל מה שאתה עשוי להיתקל בו גם הוא הבגטים המעוצבים. אלה מיוצרים בתנורי לחם תעשייתיים, וניתן להבחין בהם בקלות מכיוון שהם נוטים להיות בעלי תחתית שטוחה יותר הנושאת את טביעת דוגמת הסריג מבסיס התנור. מקלות הלחם הללו ידועים במקום 'בגט מולה' – פשוטו כמשמעו 'בגט מעוצב'.

סוג שלישי של בגט שאולי תיתקל בו בצבע חיוור יותר מהרגיל, מכיוון שהם מצופים בקמח דק לפני האפייה. אלה ידועים בשם 'בגט פארי' או 'בגט מקומח'. סוג הבגט האחרון שתמצאו הוא ה'חלילים' הענקיים באמת, שאורכם פי שניים מבגט רגיל. תגלו שכל הבגטים הם הרבה מאוד, למרות שלעוצבים יש בדרך כלל קרום דק יותר.

אבל בנוסף לבגטים יש מגוון שלם של סוגי לחמים אחרים, וכדאי לנסות כמה מהם, מכיוון שהמגוון די שונה מזה של הסופרמרקט הממוצע בבריטניה. לדוגמה, אתה עלול להיתקל ב-ficelle, שהוא כיכר ארוכה ודקה מאוד. אל תחכו לאכול אותם יותר מדי זמן מכיוון שהקרום הדק אומר שחלקו הפנימי של הכיכר נוטה להתייבש מהר יותר מאשר לחמים אחרים. זה עדיף לקנות ולאכול כמעט מיד.

אם אתה רוצה לחם שסביר להניח שיישמר קצת יותר זמן, חפש 'פאין דה campagne'. לא, זה לא מכיל שמפניה או אלכוהול מכל סוג שהוא! זה לחם כפרי, ובדרך כלל משולבים בו מרכיבים צרפתיים כמו קמח חיטה או קמח שיפון, שנוטה לשמור על טריות הלחם לאורך זמן. באטרד הוא כיכר רגילה בחצי אורך, וזה שימושי אם אתה לא צריך כל כך הרבה לחם.

עם זאת, רק מילת אזהרה אחת, אם קונים לחם בצרפת זכרו שרבות מהמאפיות (בולנז'רי) יהיו סגורות לכמה שעות באמצע היום. אם לא קניתם לחם לארוחת צהריים בערך בשעה 12:30 כנראה תצטרכו לחכות!Source by Justin Arnold

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.kenyonville.com All Rights Reserved