כללי אכילה יפניים: כללים שלא הכרתם

/
/
/
8 Views

כשזה מגיע לכללי אכילה, היפנים הם לא עם קשוח במיוחד, אבל, אלא אם כן אתה רוצה לצייר מבטים לא מעוררים בעין יפה בזמן האוכל ביפן, תסתכל על שבעת הכללים הבאים של אכילה יפנית:

1. לעשות רעש בזמן שאתה אוכל – במיוחד אטריות (חֶדֶר אוֹ אודון).

אכלן רועש נהנה יותר מהאוכל, לפי היפנים. אם אתה רוצה להראות כמה אתה מתענג על קערה אודון, לטפטף ולהכות כאוות נפשך. להיפך, אם אתה דואג לאכול בשקט, הניסיון שלך לנימוס נתפס ככישלון מצד המארח היפני שלך – הוא לא הצליח להציע לך אוכל טעים שאתה יכול ליהנות ממנו.

2. אסור להטביע סופגניות – אל תטבול שום דבר במשקה שלך.

היפנים לא מטביעים בתוכם עוגיות, סופגניות או כל דבר אחר nomimono (משקאות), מתוך תחושה שהפריט הטבול (עוגייה, סופגניה וכו') מלכלך את המשקה בפירורים.

3. בלי לתת טיפ ביפן.

מתן טיפ הוא כמעט בלתי רגיל ביפן. במסעדה יפנית טיפוסית, אם תשאיר טיפ על השולחן, השרת שלך צפוי לקרוא לך כשאתה עוזב ואומר "o-kyakusama, o-wasuremono desu yo!" ("אדוני, שכחת את זה!") אם אתה רוצה להתעקש שהשרת ישמור את זה כטיפ, השב עם, "chippu desu kara, o-uketori kudasai." ("זה טיפ, אז בבקשה קבל אותו ."")

מצד שני, פעמונים ועובדים אחרים בבתי מלון מערביים גדולים ביפן התרגלו להטות מערביים. הם לא מצפים לטיפ עבור שירות, אבל גם לא צפויים לסרב לטיפ מוצע.

4. אל תאכלו ברחוב – אלא אם כן זה גביע גלידה.

מנהג זה משתנה אט אט ביפן, אך רוב היפנים עדיין נמנעים מאכילה בעמידה או בהליכה ברחוב או בהמתנה בתחנת רכבת. היוצא מן הכלל היחיד הוא גביע גלידה, הנקרא sofuto kuriimu ("שמנת רכה") ביפנית. אתה חופשי ליהנות מגלידה ברחוב, אבל רוב היפנים עדיין מקמטים את מצחו על אכילת גלידה בתחנות רכבת.

לאחר העלייה לרכבת יפנית, הכללים נוקשים באותה מידה: אכילה או שתייה היא מזויף ברוב הרכבות היפניות (ה שינקנסן רכבת כדורים היא חריג). עם זאת, כבקבוקי פלסטיק ("petto botoru") היו פופולריים, יותר יפנים צעירים נראו לגימות מבקבוק של אוקה (תה ירוק) שהם שומרים מוסתרים בשקית.

5. הניחו את מקלות האכילה שלכם למטה בקפידה.

לאחר שסיימת ארוחה יפנית, יש כללי התנהגות כרוכים כיצד להניח את מקלות האכילה המשומשים שלך. אם יש לך מנוחה למקל אכילה ("האשי-אוקי"), הנח את מקלות האכילה שלך בתוכה. אם אין משענת אכילה זמינה, הנח את מקלות האכילה על פני הקערה שלך, שוב זה לצד זה ללא רווח ביניהם. אם הם לא יתפרשו על הקערה, הניחו לקצוות המשומשים לנוח בתוך הקערה. קערה, אבל נסו לשמור את שני מקלות האכילה ממוקמים זה בזה.

הנקודה היא להימנע מהפרדה בין שני מקלות האכילה. לעולם לא דוקרים את מקלות האכילה שלך זקופים לתוך קערת אורז – זו הדרך שבה מוצעים אורז לרוחו של אדם שנפטר, אז היפנים רואים בכך את העבירה הכי גרועה בנימוסים של מקלות אכילה.

6. השתמש במפית רק אם אתה חייב.

היפנים חסכנים עם מפיות. במסעדות יפניות רבות, ה"מפית" היחידה היא מגבת היד החד פעמית שמקבלים כאשר מתיישבים לראשונה לארוחה. מסעדות משובחות יותר עשויות להציע מפית בד, אבל מפיות הנייר הגדולות שנמצאות ברוב המסעדות האמריקאיות נדירות ביפן.

7. שתו מרק ישירות מהקערה.

מרקים יפניים, כגון מיסו-שירו, נאכלים כהלכה על ידי הרמת הקערה אל הפה ושתייה מהקערה. בזמן שאתה מחזיק את קערת המרק ביד אחת, אתה יכול להשתמש במקלות האכילה שלך כדי לערבב את הנוזל או להרים טופו או מרכיבים אחרים. השפה לאורך החלק התחתון של קערות יפניות ("צ'וואן") מיועד לאחיזה; הוא מרחיק את התוכן החם מהאצבעות ומאפשר להחזיק את הקערה ביד אחת בלבד.Source by Terry C Phillips

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.kenyonville.com All Rights Reserved