בולגריה חוגגת את יום ניקולס הקדוש (6 בדצמבר) עם דגים

/
/
/
18 Views

ה-6 בדצמבר בבולגריה הוא יום מיוחד, זה עוד יום שם והיום לחגוג את יום ניקולאי הקדוש וכל הבולגרית שנקראת ניקולאי או וריאציות עליו.

ניקולס הקדוש הוא המגן של הימאים והדייגים וחג ציבורי כל אחד לכל העוסקים בתעשיית הדיג.

סנט ניקולס בהיותו מפקד הים מרגיע רוחות וסערות ולעתים קרובות מציל ספינות שנמצאות בסכנה. המסורת היא שהבולגרים שומרים אייקונים של ניקולס הקדוש על הסירות והספינות שלהם. זה נועד לתת להם הגנה מפני הגורמים הקשים שלעיתים נזרקים לעברם. נשות המלחים והדייגים מציבות לים סמלים של ניקולס הקדוש ומתפללות לניקולס הקדוש שבעליהן יחזרו בשלום לחוף.

יום ניקולס הקדוש הוא רשמית היום שמסיים את עונת הדיג הסתיו הנקרא ניקולדן (יום ניקול.) ביום זה מוצע המלכוד לסנט ניקולס. הדייגים שעבדו קשה אוכלים את הדג הראשוני שנחת על החוף לפני שהם מביאים את המלכוד הנותר הביתה.

היום חגיגי, בעיקר באזורים שלחוף הים השחור, אך גם בכל רחבי הארץ עם מאגרי דגים מלאי דגים הפזורים לאורכה ולרוחבה של הארץ. יש הרבה קונצרטים מתוכננים קהילתיים ואזרחיים, מנות דגים בשפע וכמובן זיקוקים ואחרי רדת החשיכה.

הקרפיון הוא המזון מספר אחת המבוסס על דגים לאותו יום. יש אגדה שמסופרת על ספינה שטבעה בגלל חור בגוף. הסיפור ממשיך ואומר שניקולס הקדוש נגח קרפיון חי בחור הנפער ובכך הציל את הספינה. מנת דג מיוחדת בשם ריבניק המורכבת מקרפיון עטוף בבצק או לפעמים אפוי עם אורז. לאחר מכן הוא נאפה בתנור לצד שתי כיכרות לחם שהוכנו במיוחד. בנוסף לריבניק יש מגוון מנות אחרות ללא בשר המוגשים.

לפני שמכניסים את האוכל הטעים לתוכו, מברכים אותו בכנסייה מקומית או בבית לפני שאוכלים אותו. זוהי אמונה בולגרית מסורתית שהקרפיון הוא כמשרתו של ניקולס הקדוש.

קטורת מונפת על האוכל כשהמארח מרים את הלחם ושובר אותו לשניים. המפסק שומר על חצי אחד של הלחם ומניח את השני על השולחן. מפסק הלחם גם שומר על העצם בצורת הצלב מראש הדג, הנקרא krakhche. לאחר מכן הוא נקבר כפי שנועד להגן על הבית. לפעמים מסורת אחרת היא שסבתות תופורות את זה לתוך ראשם של נכדיהן לובשות כובעים כדי להגן עליהם מפני רוחות רעות.

אנו אמורים לשתות דגים מחר, מכיוון שאחד נלקח ממאגר מקומי היום. גם אם לא נשתתף בפסטיבלים האזרחיים שמתקיימים בכל עיירה, זה עדיין מסורתי שלכל המשפחות הבולגריות יש דגים לאכול ב-6 בדצמבר. זהו כמובן היום הגדול ביותר בשנה למכירות דגים בבולגריה.Source by Martin Miller-Yianni

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.kenyonville.com All Rights Reserved