אי המים היפים

/
/
/
8 Views

גוואדלופ, ידוע כ "אי המים היפים", בעל הצורה הייחודית ביותר מכל אי בשרשרת הקאריביים. צורת הפרפר התפתחה מתנועה גיאוגרפית של שני איים נפרדים, שדחפה אותם יחד, כשרק נהר צר מפריד ביניהם. במקום אי אחד, אפשר היה לשקול אותם. כשניים מכיוון שיש די שונים.

ממוקם ב איי הודו המערבית הצרפתית, גוואדלופ יש שלושה סטים של איים מהחוף, המציע למבקרים הזדמנות לקפוץ לאיים. מלבד ההזדמנות לבקר במספר איים במחיר אחד, גוואדלופ מציע אתרי נופש מהשורה הראשונה על החוף, כמה מהשווקים החיצוניים הטובים ביותר בקריביים, צָרְפָתִית ו קריאולי מטבח, יערות גשם, הרי געש, מפלים רבים, מגוון חופים, ומגוון של פרחים וצמחים אקזוטיים.

זה די והותר לחופשה אחת, אבל יותר הרפתקנים יכולים להמשיך בקלות את נסיעתם בקטמרן או במעבורת לאיים השכנים של מרטיניק צרפתית, דומיניקה ו רחוב. לוסיה.

התרבות של האי היא בהחלט צָרְפָתִית, אולם רוב המקומיים מדברים קריאולי ו צָרְפָתִית. בסך הכל התרבות של צָרְפַת, אַפְרִיקָה, מערב הודו ו הינדי עושה שילוב מרתק.

האנשים של גוואדלופ מאמינים מאוד בצורת התרבות שלהם, ורבים היו רוצים להיות עצמאיים ממנה צָרְפַת. עם זאת, תמיכה כספית מ צָרְפַת מספק לאי רמת חיים גבוהה, כך שהדחיפה לעצמאות נשארת יותר דיבור מאשר פעולה.

שְׁפֵלָה הוא הגדול מבין השניים, עם קו חוף מחוספס, שטח הררי והר געש פעיל. הרמות העשירות בחוף המערבי מציעות נוף פנורמי של יערות גשם עבותים, מטעי בננות ומפל בכל פנייה. כשאתם נכנסים ליער הגשם, החושים החזותיים שלכם מוצפים מהתמזגות הצבעים, הצורות של סחלבים, עצים פורחים עם סלים של פרחים אקזוטיים ודקלים הננסיים הנוכחים תמיד. צלילי צלצולים מוזרים מצלצלים דרך היער, והופתעתי לגלות את הרעש המוזר שהושמע מהענק חיפושיות הרקולס. מעולם לא ראיתי אותם, וגם לא היה לי שום חשק לאחר ששמעתי את הסאונד שלהם כמו מטאל.

אחרי שעזבתי את יער הגשם נסעתי אליו לה סופרייר, הר געש פעיל המרחף בגובה 4,800 רגל, וקיטור זורם כל הזמן מלמעלה. כשהסתכלתי על המפה שלי, נראה היה שהכביש הטרנסקוסטלי הוא הדרך הטובה ביותר להר הגעש, אולם אחד המקומיים הפנה אותי למסלול דרומי.

כשנסעתי בשדות אינסופיים של מטעי בננה, קפה וקקאו, הצטערתי ששילמתי למקומיים על עצתו. בספרי ההדרכה נכתב כי נופי הר הגעש מעוננים לעתים קרובות, אך ביום זה השמיים היו צלולים. בזמנים כאלה שהלוואי והבאתי איתי בן לוויה לנסיעה שיעמוד על ההגה, כדי שאוכל לקחת את היופי של לה סופרייר. עם ההגעה לא הייתי מוכנה לרעש מהר הגעש הענק הזה, או לטעם של גופרית באוויר, או לחום מהאדמה. היה לי כל כך לא נוח שלא יכולתי להישאר יותר, ומיהרתי לצלם את ציון הדרך המפואר הזה, ואז יצאתי אל המקום האהוב עלי, החוף.

לאחר שהגעתי לחוף, לא הייתי מרוצה מהחול החום כמובן בצד זה של האי – אני מעדיף את חול החוף שלי רך, וצבעו לבן או ורוד. לאחר שפגשתי כמה מבקרים על החוף, נאמר לי שחול החוף המועדף עלי היה רחוק יותר מזרחה. לפני שעזבתי ניצלתי את ההזדמנות לטבול במים הקריביים הכחולים כדי להוריד את ריח הגופרית מהגוף שלי, וליהנות מהטובים ביותר קריאולי סרטנים ממולאים שאכלתי בחיי בבר קטן על החוף. עכשיו, הייתי מוכן לגמרי לטרק שלי מזרחה.

אדמה גדולה, הגוש הקטן מבין שתי האיים נמצא בחוף המזרחי ונחשב לאדמות הנמוכות. שמחתי לראות חופי חול לבן ויפים, יחד עם מים צלולים ושוניות אלמוגים בתוליות. צד זה של האי מהווה נווה מדבר לציפורים טרופיות כמו שקנאים, אנפות, יונים ונחלי חול. בעוד שהחוף המערבי הוא ביתם של יערות גשם עבותים, בחוף המזרחי יש אינספור שורות של שדות קני סוכר ומנגרובים.

כשאני נוסע לכיוון פוינט-א-פיטר, המטרופולין, קצת נלקחתי אחורה מהיעדר הקסם הקריבי של העיר. מלבד צָרְפָתִית אדריכלות, אזור זה דומה יותר לפרברי אמריקה עם רבי קומות, מרכזי קניות וכבישים מהירים.

שמעתי על השווקים באוויר הפתוח בספרות טיולים, אז נאלצתי לבקר. הו, מגוון כזה של ירקות ופירות טריים להתחרות במיטב אֲמֶרִיקָאִי ליצר. למוכרות הנשים יש עטיפות ראש בצבעים עזים, הן אוהבות להתקוטט על מחירים, והן נותנות את התיאורים הכי חיים ששמעת על מרכולתם.

שעה לאחר מכן יצאתי עמוסה בלחם צרפתי טרי, חמאה והרבה ירקות ופירות. בכל פעם שאני חוזר גוואדלופ, אני בהחלט אבקר בשוק, אבל בסך הכל העיר מסחרית מדי, רועשת מאוד והתנועה הזכירה לי יותר מדי את לָנוּ, אז לאחר העמסתי את המכונית, יצאתי לחפש את חוף החול הלבן המושלם.

לכיוון מזרח מ פוינט-א-פיטר, ישנם 20 מיילים מהחופים המעולים ביותר שכל חובב חופים רך ולבן יכול לקוות למצוא. ככל שנוסעים רחוק יותר מעיר הבירה, החופים הופכים פחות צפופים.

לבסוף התמקמתי בעיירה הקטנה של גרון שיש בו חופי חול רך ולבן המושלמים, הרבה ברים קטנים, חנויות ובתי קפה, פונדקים ללחם וארוחת בוקר, יחד עם מלונות גדולים.

גרון נמצא על החוף, והעליות אל הגבעות שבהן ניתן לצפות באיים בחוץ מארי-גלנטה ו הקדושים. בזמן שעלתה המחשבה לבקר באיים האלה, ידעתי באופן אינסטינקטיבי שזמני הקצר עבר גוואדלופ יבלו ממש שם בפנים גרון על חוף הים. אחרי שלושה ימים נפלאים, חזרתי לאי היפהפה סנט לוסיה, היכן התחיל טיול הדילוגים שלי באיים.

יותר מדי איים, מעט מדי זמן.Source by Linda Thompkins

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.kenyonville.com All Rights Reserved